Hledat
Úvod > Detail novinky V MORISU život probíhá veseleji. Rozhovor s Koljou, který zde pracuje 17 let.

V MORISU život probíhá veseleji. Rozhovor s Koljou, který zde pracuje 17 let.

Jak jste dostal do MORIS design?
Vlastně to byla velká náhoda, z autobusu jsem viděl reklamu, že MORIS hledá techniky, montážníky a další. Hned jsem z autobusu vystoupil a namířil si to do firmy. Po 20 minutách rozhovoru s Radomírem Klofáčem (zakladatel společnosti) jsme se domluvili, že hned v pondělí nastoupím. A to byl čtvrtek, tak to byl opravdu rychlý nástup. 

17 závratných let jste ve firmě, jak to, že tak dlouho?
Mám rád dobré vztahy a tady mi skvělý kolektiv a tehdejší šéf (Radomír Klofáč) vyhovoval. Co řekne to platí a hlavně udělá. Jsem také zvyklý na stabilitu, a proto jsem ve firmě tak dlouho.

Jak vzpomínáte na své začátky v MORISU?
To si moc dobře pamatuji. Na staré telefonní budky jsme instalovali světelné boxy a po práci zašli s šéfem na pivko, jezdili na výlety třeba na Sněžku a potom dolů na půjčených koloběžkách. Byla to taková euforie. Strašně mě to bavilo a stále baví. Šel jsem do všeho se strašnou vervou. Je pravda, že tehdá mě nic nebolelo, byl jsem mladší. Dneska je to trochu horší. Občas něco zabolí. 

Jak se změnila firma za 17 let co jste tady?
Z rodinné firmy se stala velká firma, ale naštěstí je stále rodinná, čehož si opravdu cením. Hodně lidí se za tu dobu vyměnilo a nastoupili i další dobří kolegové. Vždyť dnes už je nás snad 200.  Je pravda, že 17 let je opravdu dlouhá doba, ale já jsem stále věrný.

Z čeho jste měl největší obavy? 
Když odjel majitel Radomír na delší zahraniční cestu - měl jsem pocit, že to není dobře a že firmu neřídí ti správní. Naštěstí zakrátko firmu začali řídit oba synové a hned se to projevilo a firma šla rychle nahoru.

Na jaké pozici pracujete?
Pracuji ve výrobě. Mám nyní na starosti prvky, které se repasují. Je to dáno i tím, že jsem tady dlouho, a tak mám i velký přehled o všem co se historicky dělalo. Dokážu zastoupit 7 profesí, elektrikář, zámečník…

Je něco, co byste rád sdělil, o čem jsme nehovořili?
Jsem moc rád, že jsem si vyzkoušel různé práce ve firmě a dostal takovou příležitost. Byl jsem i párkrát nemocný, tak vím, jaké to je být doma. Byl jsem rád, že jsem mohl opět přijít do práce, neboť tady v MORISU život probíhá veseleji.

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.