Hledat
Úvod > Detail novinky Effie Awards Czech Republic - máme zlato!

Effie Awards Czech Republic - máme zlato!

Svým rozsahem unikátní rebranding sítě drogerií Teta, který probíhá od roku 2013 a jejímiž autory jsou MORIS design a Dynamo design, se dočkal ocenění v podobě prvního místa v kategorii Ostatní služby na 2015 Effie Awards Czech Republic. V soutěži, jejímž hlavním kritériem je efektivita reklamy, zabodovalo především výrazné zvýšení tržeb a objemu nákupů v nových prodejnách, a to s minimální mediální podporou.

Rebranding sítě drogerií Teta probíhá od července 2013 a do poloviny roku 2015 byl realizován na více než 300 prodejnách po celé ČR. Jedná se o největší kompletní remodeling v Česku. Dynamo Design navrhla logo a korporátní identitu, na jejímž základě vznikl v režii MORIS design kompletní unikátní nový koncept nakupování v Česku. MORIS design tak jeho prostřednictvím nabídl návštěvníkům drogerií zajímavou přidanou hodnotu. V centru pozornosti totiž nově stojí atmosféra nakupování a zákazníci tak mohou zpomalit v denním shonu, vypít si v klidu kávu nebo navštívit s potomkem dětský koutek.

„Porota Effie Awards ocenila kromě samotné podoby prodejen a jejich celkového nového konceptu i obchodní výsledky, které naše řešení přineslo. Zákazníci v nových prodejnách tráví více času a pravidelně se vracejí,“ říká k ocenění Radomír Klofáč, zakladatel a majitel společnosti MORIS design. „Samotným redesignem a rebrandingem se tržby na prodejnách zvýšily o 28 %, a to s minimální mediální podporou. Dokázali jsme také společnými kroky přilákat více nových zákazníků, kteří se na tržbách v nových obchodech podílí více než 10 %. Takové výsledky jsou naprosto unikátní i v rámci celé soutěže Effie,“ doplňuje David Vejtruba, marketingový ředitel PK Solvent (TETA Drogerie).

Za úspěchem rebrandningu stojí pečlivá příprava. Pro účely vývoje byla postavena ve skladové hale firmy MORIS design celá funkční prodejna, kde probíhalo testování na reálných vzorcích. Na testech se podíleli zaměstnanci marketingového oddělení, zástupci obchodu i samotné prodavačky Tety. Intenzivní rebranding, v jehož rámci otevírá MORIS design v současnosti 1 – 2 prodejny denně, si vyžádal i nutnost rychlé instalace nových prvků. Montáž celého interiérového vybavení do nové prodejny tak trvá již pouhých 8 hodin.

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.