Hledat
Úvod > Detail novinky Další vítězství POPAI - projekt Vodní dům

Další vítězství POPAI - projekt Vodní dům

Opět jsme bodovali na letošní soutěži POPAI - 2017!
Konkurence byla velká, ale probojovali jsme se na 1., 2. i 3. místo. Pro MORIS design byla vítězná kategorie "Ekologické koncepty" s realizací interiérů Návštěvnického střediska Vodní dům.

Jedná se o interaktivní expozici o významu vody a nutnosti její ochrany, kterou najdete na břehu Želivky.

Návštěva vodního domu se stane nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Nápadité promyšlené a ojedinělé interaktivní prvky, popisují cestu vodního živlu ve všech jeho podobách. 

Do expozice se vchází dramaticky nasvíceným tunelem o průměru 2,6 m. Jedná se o přesnou kopii funkčního štolového přivaděče pitné vody do Prahy. Sekce vodní mikrosvět zobrazuje tisíckrát větší exponáty, které se ladně vznáší v prostoru. Vše dokreslují precizní makrofotografie vodních živočichů. Především malí návštěvníci ocení interaktivní expozice s mikroskopy, mušlemi, vodní pumpou, tekoucí vodou nebo výrobnou mraků.

Centrální část expozice zavede návštěvníky pod vodní hladinu. Strop se zde stal hladinou vody, jeho hra světel a stínů násobí zážitek pod vodou. Všechny exteriérové exponáty jsou zpracovány z nerezové oceli, a jejich použití je velmi intuitivní a bezpečné.

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.