Hledat
Úvod > Detail novinky Obrat MORIS design vzrostl v roce 2015 o 30 milionů Kč

Obrat MORIS design vzrostl v roce 2015 o 30 milionů Kč

Novoroční přípitek chutnal v in-store designové firmě MORIS design ještě o něco sladčeji než obvykle. Celkový obrat za rok 2015 totiž vzrostl oproti roku předešlému o 20 %, tj. o 30 milionů Kč. Původní plán přitom počítal jen s dvouprocentním růstem.

Jak říká Radomír Klofáč (majitel firmy MORIS design): „In-store design je jedním z nejdynamičtěji rostoucích marketingových segmentů a stále více firem si to uvědomuje. Vyrábíme prostředky, které vydělávají peníze. Dokážeme se dostat zákazníkům do mysli a změnit jejich nákupní chování z plánovaného na impulzivní. Když děláme design, tak víme, proč to má tento tvar i barvu, jak to funguje a co to mezi lidmi způsobí.

Jeho slova potvrzují i statistiky. Obrat MORIS design za rok 2014 činil 147 milionů Kč, plán na rok 2015 pak počítal s dvouprocentním růstem, tedy částkou 150 milionů Kč. Nakonec však dosáhl 177,4 milionů Kč – to znamená 18procentní nárůst oproti plánu a 20procentní nárůst oproti obratu v minulém roce. Značné procento obratu tvoří export, prodejní stojany vyváží firma do 45 zemí včetně Číny, Austrálie a USA.

Priority MORIS Design v roce 2016 jsou tedy jasné – zopakovat loňský úspěch a pokračovat ve strmém růstu. O příčinách velmi podařeného roku nemá Radomír Klofáč sebemenší pochybnosti: ‚‚Čísla hovoří jasně: naše stojany a interiéry zvedají klientům tržby o 20 až 35 procent‘‘.

Tisková zpráva ke stažení zde.

 

 

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.