Hledat
Úvod > O nás > Pomáháme

Pomáháme

POMÁHÁME, HLEDÁME CESTY

MORIS  svým jednáním a obecným postojem podporuje zejména ekologické a společensky prospěšné projekty, které důstojným způsobem pomáhají potřebným.

Dále zejména svými edukativními a komunikačními aktivitami v oblasti designu propaguje férový přístup k placení skicovného designérům a společnostem vytvářející kreativní návrhy. Tento přístup k zadávání zakázek nedeformuje společnost a přináší tak kvalitnější, unikátnější a kreativnější návrhy samotným zadavatelům a mnohonásobně vyšší motivaci k lepším výstupům tvůrcům. Zároveň propagujeme rozmach českého designu a designérů.

Poslední, osobní rovinou podpořenou, je oblast extrémního sportu, konkrétně podpora nejlepšího českého sólového jachtaře Milana Koláčka.

EKOLOGIE

Jsme ekologičtí. Podporujeme udržitelné chování a rozvoj. Šetříme životní prostředí. Hledáme cesty pro zelenější planetu. Vyhledáváme zákazníky, kteří tento postoj promítají i do svých projektů. Podporujeme finančně i organizačně neziskové projekty, které tento přístup sdílejí.

Organizace, které jsme podpořili:

SPOLEČENSKY PROSPĚŠNÉ PROJEKTY

Jsme odpovědní. Jsme morální. Záleží nám na blahu společnosti. Na rovných příležitostech i pro sociálně či zdravotně znevýhodněné. Podporujeme potřebné. Jsme tu pro druhé.

Organizace, které podporujeme:

PODPORA DESIGNU A DESIGNÉRŮ

Jsme kreativní. Jsme trendy. Jsme inovativní. Chceme vytvářet, nikoliv následovat trendy. Chceme originální a krásné Česko. A to nejen v in-store designu.

S ohledem na oblast našeho podnikání je pro nás velmi důležité, aby byl celkový trh s designem živý, kreativní a soutěživý, aby talentovaní designéři zůstávali v Čechách a chtěli pracovat pro české firmy. To se stane pouze za předpokladu, že se firmy v zadávání tendrů na design, ať již jde o komplexní in-store zakázku nebo třeba o tvorbu loga, budou chovat odpovědně, budou oslovovat jen vybrané firmy a za jejich návrhy jim platit férové skicovné. Tento postoj nejenom ctíme, ale zároveň jej veřejně propagujeme na různých edukativních akcích nebo v mediích. Buďme všichni vůči sobě féroví.

Jedním z projektů, který k této myšlence vede je také projekt „Podporujeme český design“, jímž je MORIS design spoluautorem a propagátorem. Projekt zaštiťuje POPAI CE: http://www.popai.cz/projekty 

SPORTOVNÍ AKTIVITY

Jsme „tvrďáci“. Milujeme extrémní výkony. Nejen v podnikání, ale i ve sportu. Hledáme cesty a prorážíme vlny. V práci i v soukromí. Propojujeme.

V rámci soukromých zájmů majitele společnosti Radomíra Klofáče MORIS design zakoupil prestižní závod Májová regata, který každoročně v květnu pořádáme v Chorvatsku. Rok od roku kvalitnější závod je na pomyslné špičce českých regat. Jde o čistě neziskový projekt, který financujeme skrze vlastní MORIS design Yacht Club. www.majovaregata.cz

A odsud byl již jen krůček k podpoře toho nejlepšího, co český jachting kdy nabídl. K podpoře nejlepšího sólového jachtaře Milana Koláčka, který se již několik let drží ve světové elitě: milankolacek.eu

Copyright © 2021 MORIS design s.r.o.