Hledat
Úvod > Užitečné > Press Kit

Press Kit

O společnosti MORIS design

Společnost MORIS design s.r.o. (založena 1997) je přední česká firma na poli in-store designu, brandingu a POS stojanů, která má významný přesah do oblasti marketingu. Název vychází ze zaměření firmy v jejích počátcích – Městské ORIentační Systémy. Od této doby společnost kontinuálně rostla, rozšiřovala svou působnost, kapacitu i technologickou vybavenost. Dnes kompletně realizuje jakékoliv komerční interiéry (včetně exteriérů), od návrhu přes vývoj, testování a výrobu až po samotnou instalaci, a to vždy s ohledem na obchodní a marketingové cíle zadavatele. Mimo působení na českém a slovenském trhu, kde má pobočky, firma pravidelně realizuje projekty v celé Evropě, a zároveň firma exportuje do více než 45 zemí, včetně EU, USA, Číny a Austrálie.

Společnost lze rozdělit na tři divize – MORIS design, MORIS construction a MORIS distribution. 

MORIS construction zajišťuje komplexní stavební práce, kde figuruje většinou jako Generální dodavatel od projektu po stavební práce. Provádí stavební úpravy komerčních i nekomerčních prostor (obchody, showroomy, kancelářské prostory, byty a domy). 

MORIS distribution se zabývá výhradním zastoupení prémiových značek. Firma disponuje výhradním zastoupením značek např. LEATHERMANLEDLENSERWYLEY X, GOAL ZEROSETOLITE, LIFESAVER pro Českou republiku a Slovensko.

Společnost sídlí v Tiskařské ulici v Praze 10 – Malešice, kde má administrativní kanceláře. Zároveň se zde nachází i vývoj a výroba spolu se skladovými prostory.

Aktuální události, projekty a novinky z naší firmy najdete v sekci Aktuality.

 

 

Jsme jedničkou na poli in-store designu a komunikace v místě prodeje

 •     Vývoj, design a výroba pod jednou střechou
 •     Důraz na inovace v designu a technologiích
 •     Moderní a zároveň funkční koncepty
 •     Návrh konceptu na základě analýzy stávajícího stavu
 •     Unikátní testovací prostory o rozloze 100 m2
 •     Facility Management
 •     Stavební úpravy komerčních i nekomerčních prostor
 •     Generální dodavatel staveb

Vedení společnosti

Dnes už firmu řídí Adam se svým bratrem Filipem. Společně se starají o řízení celé firmy – strategické plánování, obchodní jednání, kontakt s klienty i celkový rozvoj a expanzi společnosti.

Firmou prošel poctivě od základu. Obrovským posunem byl pro něj výjimečný projekt MORISu - rebranding celé sítě drogerií Teta, který už několik let zaměstnává pěknou řádku kolegů. A aby ne, jedná se totiž o rebranding více než 800 prodejen v České republice a na Slovensku.

Postupně se vypracoval až na pozici obchodního ředitele a také založil a řídí  divizi MORIS construction. Své zkušenosti nyní plně využívá v roli spolumajitele. V současné době řídí firmu spolu se svým bratrem Filipem.

Adam Klofáč
Spolumajitel


Filip je spolumajitelem a výkonným ředitelem firmy a během své MORISácké kariéry si vyzkoušel vše, co bylo potřeba. Doslova se vyšplhal od administrativních prací a výrobních procesů přes šéfa distribuční divize až na samotný vrchol. Díky širokému záběru nasbíraných zkušeností se mu podařilo implementovat do firmy nový podnikový informační systém. Během plného pracovního nasazení zvládl vystudovat magisterský obor na VŠE.

Jako spolumajitel se podílí na řízení celé společnosti se zaměřením na výrobní proces a realizaci projektů.

Filip Klofáč
Spolumajitel

Zakladatel společnosti

Společnost MORIS design založil 7. května 1997 Radomír Klofáč. Z ní postupem let vybudoval firmu, která se stala jedničkou na trhu a odborníkem na in-store design. Za tu dobu se jejími klienty staly ty nejznámější značky na české i zahraniční retailové scéně.

 

 

Radomír Klofáč (6. 1. 1968, Praha) je český podnikatel, jednatel a zakladatel české rodinné společnosti MORIS design, kterou zakládal v roce 1997. Svou firmu provedl všemi důležitými změnami, jež provázely její růst. Za vedení společnosti v době hospodářské krize získal v roce 2009 cenu Hospodářské komory České republiky „Krizi navzdory”. Za svůj komplexní přístup byl vyhlášen Marketérem roku 2013. 

Jeho největším úspěchem je to, že jeho synové Adam a Filip dnes vedou společnost se stejnými rodinnými hodnotami.

Radomír Klofáč
Zakladatel

Historie společnosti

Hned po revoluci začal Radomír Klofáč prakticky bez prostředků vyrábět interiérové vybavení z kovu a skla. Vlastním autorským nábytkem začal vybavovat mimo jiné i obchody a prodejny. V roce 1997 se seznámil s tzv. signmakingem, když českým městům nabídl označení nekomerčních objektů zdarma a na oplátku jim bude 20 let provozovat systém komerční. Tři města nabídka zaujala, a tak vznikl projekt MORIS – Městské orientační systémy.

 • 7. 5. 1997 – Radomír Klofáč zakládá společnost MORIS design, která se zpočátku zaměřuje na výrobu městských orientačních systémů. Ještě v ten den sehnal starší plotr, grafika, prostory a začal psát příběh rodinné firmy.
 • 1998 – Firma vyrábí největší plakát v tehdejší historii českého outdooru – venkovní megaboard s Václavem Klausem, který byl vyroben přes noc a použit během jeho kampaně na Letné.
 • 2004 – První velkou zakázkou firmy se stalo rebrandování 163 prodejen Kodak. Zároveň navázala spolupráci s firmou Panasonic a postupem času se stala generálním dodavatelem permanentních stojanů na prodej baterií v celé Evropě. Zároveň se firma přesunula z pražských Vinohrad do nové výrobní pobočky v Nuslích.
 • 2006 - Jak důležitost a úroveň zakázek rostla, začala firma své projekty přihlašovat do oborových soutěží u nás i v zahraničí. V roce 2006 získala firma svou první Zlatou korunu v soutěži POPAI Central Europe. Od té doby MORIS design se svými projekty v podobných soutěžích často dominuje.
 • 2009 -  Ekonomická krize zasáhla společnosti po celém světě, MORIS nevyjímaje. V té době začaly firmy ve velkém propouštět, aby minimalizovali své náklady. Oproti tomu zakladatel MORISu začal své zaměstnance vzdělávat a investovat do nových technologií. Když krize pominula, byla firma připravená a před konkurencí získala obrovský náskok.
 • 2012 - Firma získala zakázku na kompletní rebranding více jak 800 prodejen drogerie Teta v Česku a na Slovensku.
 • 2018 - Zakladatel Radomír Klofáč postupně předává vedení společnosti svým synům Adamovi a Filipovi, kteří se od této chvíle plně podílejí na řízení společnosti.
 • 2021 - Na prestižní celosvětové soutěži POPAI Awards Paris získala společnost bronz, stříbro i zlato za tři různé projekty. Stalo se tak poprvé v historii této soutěže, aby firma v jediném ročníku obsadila všechna tři místa.
 • 2022 - S více než 1200 realizovanými prodejnami a 70+ oceněními slaví firma 25 let od svého založení. O řízení a další rozvoj firmy se už plně starají současní majitelé Adam a Filip Klofáčovi.

Naše realizované projekty

In-Store design

V rámci in-store designu jsme za posledních několik let měli šanci dát novou tvář několika tisícovkám prodejen v ČR i v zahraničí. Postupně modernizujeme síť prodejen drogerie Teta u nás i na Slovensku. Pro našeho partnera Super zoo jsme udělali kompletní rebranding a nový design koncept, který postupně implementujeme do jejich prodejen. Vybrané prodejny jsme navíc vybavili o nadstandardní prvky – například psí salon, veterináře či službu Nasyptesi. Náš nový koncept pro Sportisimo je k vidění nejen v Praze, ale například i v rumunské Bukurešti. Pro tři největší operátory v Česku – O2, Vodafone a T-Mobile – jsme navrhli a postavili kiosky i prodejny. Toto je jen zlomek našich největších realizací. Veškeré naše projekty najdete na našich webových stránkách v sekci In-store design.

 

Prodejní stojany

Naše prodejní stojany najdete po celé ČR i v zahraničí. Tak je tomu i u naší první velké zakázky v tomto odvětví – výroba stojanů Panasonic pro prodejny po celé Evropě. Praktický stojan Primalex pro PPG Deco Czech umožňuje porovnání odstínů malířské barvy v různých světelných podmínkách. Stojany pro dekorativní kosmetiku jsme zrealizovali pro Revlon i Dermacol. V supermarketech jste se pak mohli setkat s našimi designy pro Stella Artois, Plzeňský prazdroj, Hamé či Moët & Chandon. Veškeré POS designy najdete na našem webu v sekci POS & Stojany.

 

 

Naše ocenění

Firma MORIS design získala již řadu prestižních domácích i mezinárodních ocenění. Mezi nimi například i první místo v soutěži VISA Czech Top Shop 2021 či Duhový paprsek, několik ocenění POPAI Awards v ČR i stříbro v prestižní anketě Rodinná firma roku 2019 od Equa Bank. Jako jediná firma v historii soutěže POPAI Awards Paris vyhrála v jediném ročníku zlatou, stříbrnou i bronzovou sošku. Firma také několikrát získala prestižní ocenění Marketér roku. Aktuální seznam všech cen najdete na našich webových stránkách moris.cz v sekci Ocenění.Projekty, které podporujeme

VISA Czech Top Shop a VISA Slovak Top Shop

Našim klientům pomáháme se posouvat dál již pětadvacet let. Nyní se můžeme podílet i na rozvoji českého a slovenského Retailu díky unikátním projektům VISA Czech Top Shop a VISA Slovak Top Shop. Ty spotřebitelům představují další zajímavé prodejny a obchodníkům umožňují zlepšit zákaznickou zkušenost. Každý měsíc se odborná porota vydává do prodejen po celém Česku a Slovensku, kde hodnotí design koncept, obsluhu, prezentování produktů a několik dalších kritérií. Každý měsíc je vyhlášena nejlepší prodejna, která se tak dostane na výsluní, a navíc se může ucházet i o prestižní titul Prodejna roku.


POPAI CE

POPAI CENTRAL EUROPE je středoevropskou pobočkou světové asociace POPAI, reprezentuje obor marketingu v místech prodeje a pracuje pro profesionály, kterých se tento obor dotýká. Posláním POPAI CENTRAL EUROPE je vytvořit komunikační platformu pro výrobce a dodavatele komunikačních prostředků v in-store, digitálních médií, zadavatele reklamy, reklamní agentury a zástupce maloobchodu. Naším členstvím tak podporujeme vzdělávání místních společností, provádění průzkumů, poskytování informací z oblasti retailu a jeho celkový rozvoj.


Májová regata

MORIS design je od roku 2013 pořadatelem a hlavním partnerem Májové regaty – offshorového závodu, který probíhá každý rok u chorvatského pobřeží. Závod stojí na 4 závodních dnech (pondělí - čtvrtek) včetně jedné noční etapy. Posádky tak mají dost času sladit se a potrénovat před startem, stejně jako užít si ještě jeden volný den po závodu. Závod má pevně daná pravidla, ale po dojezdu jednotlivých etap si každý může vybrat, zda zvolí společné kotvení nebo zda zůstane o samotě třeba v nedaleké zátoce. Ať už jste zkušení jachtaři nebo začátečníci, neváhejte a přidejte se k nám, rádi vás přivítáme!

Kontakt

MORIS design s.r.o.

Tiskařská 4

108 00 Praha 10 – Malešice

Česká republika

Press kontakt

Adam Klofáč

M: 723 387 546

E: adam.klofac@remove-this.moris.cz 

Press kit ke stažení zde (PDF)

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.