Hledat
Úvod > POS & Stojany > Detail O2

O2

Klient
O2 Czech Republic
Segment
telekomunikace
Realizace
2019-2021
O projektu

Projekt, který je svým rozsahem unikátní.

Každému se vybaví legendární O2 telefonní budky, které byly hojně využívány pro uskutečnění hovorů na různých místech České republiky. Demontovat více než 3500 ks telefonních kabin během dvou let – to byl veškerý čas, který jsme měli. Některé telefonní budky jsou přímo na ulici, některé jsou v podchodech metra, nebo v obchodních centrech a mají různý podklad, na kterém jsou postaveny. Deinstalace budek znamená mít na místě asi 5 profesí, od elektrikáře, zámečníka, dlaždiče a další.
Máme dlouholeté zkušenosti s facility management naší stavební divize MORIS construction. Jednoduše řečeno se servisem, správou a údržbou prodejen různých společností s více pobočkami, které nemají kapacity a čas řešit servis a poruchy na svých pobočkách a nechtějí najímat odborníky na jednotlivé profese. Zajišťujeme servis pro sítě prodejen např. TETA drogerie, O2, SUPER ZOO či Traficon a další cca 1000 prodejních míst. Náš tým tak mohl nabídnout velké zkušenosti s různými projekty. Společnost O2 v nás tak získala silného partnera pro ekologickou likvidaci kabin.
Na základě analýzy a jejího vyhodnocení jsme získali data a vytvořili jsme přesný harmonogram, který zahrnoval seznam různých lokalit v celé České republice, včetně kompletních služeb pro každé místo, kde byla telefonní budka umístěna.
Na místě se zhodnotí skutečný stav a začne se s jednotlivými pracemi, které zahrnují to nejdůležitější, a to je odpojení specialistou od el. sítě s následnou kontrolou, odřezání telefonní budky, bourání betonového základu, odvoz sutě, telefonní budky a následné třídění a ekologická likvidace. Poté přichází fáze čištění a úprava místa, kde telefonní budka stála, například vydláždění, asfaltování nebo setí trávy.
Za dva roky jsme ekologicky zlikvidovali veškeré telefonní budky v celé České republice.

Výsledek:
Ekologicky jsme zlikvidovali více než 3500 ks telefonních kabin
Vybourali jsme více jak cca 3000 kubíků betonových základů
Oseli jsme plochu více jak 2000 m2

Články o projektu:

https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-operatori/konec-telefonnich-budek-v-cesku-posledni-budka-hlubyne.A210617_123406_mobilni-operatori_jm

https://cnn.iprima.cz/po-110-letech-konci-era-telefonnich-budek-delnici-odstranili-posledni-v-zemi-27680

https://tv.idnes.cz/domaci/telefonni-budka-posledni-o2-odstraneni.V210617_140305_idnestv_tjz

https://tn.nova.cz/clanek/definitivni-konec-u-pribrami-zmizi-posledni-telefonni-budka-v-cr.html

https://ct24.ceskatelevize.cz/3328292-po-sto-deseti-letech-konci-v-cesku-era-telefonnich-budek-posledni-demontovali-na-pribramsku

https://mam.cz/zpravy/2021-06/dvoulety-sprint-napric-republikou/

 

 

Líbí se Vám tento projekt?

Rádi Vám pomůžeme s návrhem i realizací vaší nové prodejny

NEZÁVAZNá poptávka

Podobné realizace

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.